Стана ясен съперникът на Григор Димитров в първия кръг на започващия

...

Гришо започва срещу голям свой кошмар на "Уимбълдън"

Стана явен съперникът на Григор Димитров в първия кръг на започващия идната седмица шампионат " Уимбълдън " (3 - 16 юли). Това е аржентинецът Диего Шварцман, с който е обвързван един от най-неприятните моменти в кариерата на първата ни ракета.  Припомняме, че през предходната година Димитров загуби съвсем извоюван край в Истанбул точно от Шварцман. Тогава българинът водеше в сетовете и имаше няколко положителни шанса да затвори мача. Вместо това той позволи поврат, а в последния съдбоносен сет даже не взе гейм и в последна сметка се размина с трофея. До този миг Григор и Шварцман са се изправяли един против различен два пъти. Освен упоменатия мач в Турция, през есента двамата премерват сили в Ченгду, като този път победител излиза българинът. При възможен триумф във втори кръг Гришо ще срещне спечелилия от дуела Джеймс Уърд – Маркос Багдатис. Първият подложен, който може да срещне Димитров, е американският дългуч Джон Иснър. Този дуел е вероятен в трети кръг. В четвърти, в случай че стигне до него, Григор може да се изправи срещу Роджър Федерер.
Източник: blitz.bg